SALA DO INTEGRACJI SESNSORYCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR2

W ostatnich dniach nasza szkoła wzbogaciła się o nową salę. Nie jest to typowa pracownia przedmiotowa. To sala, w której odbywają się zajęcia integrujące zmysły naszych uczniów.

Sala do Integracji Sensorycznej  została wyposażona  w bezpieczny, specjalistyczny sprzęt terapeutyczny. Zajęcia  mają postać „naukowej zabawy”, podczas której dziecko  wzmacnia  funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego.

Zakupiono profesjonalne podwiesie, na którym dzieci ćwiczą  m.in. na huśtawkach,  na platformie,  na  hamaku, stymulując zmysł równowagi oraz doskonaląc koordynację wzrokowo- ruchową czy dużą motorykę.

Nasza sala wzbogaciła się również o sprzęt naziemny w postaci m.in beczki, deskorolki, piłek rehabilitacyjnych. Zyskaliśmy  sprzęt o tajemniczej nazwie  „kordonka".

Różnorodność sprzętu, jaki składa się na pomoce do integracji sensorycznej sprawia, że możliwe jest kompleksowe oddziaływanie terapeutyczne. Zajęcia dla dzieci są przyjemnością  i przygodą.

Copyright 2011 SALA DO INTEGRACJI SESNSORYCZNEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR2. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach