01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Ruszyły rozgrywki Kęckiej Akademii Siatkówki 2019

28 listopada 2019 r. w sali SP nr 2 w Kętach odbyła się inauguracyjna runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje SP nr 1, 2 i 3 w Kętach oraz zespoły z Nowej Wsi, Witkowic, Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 13 drużyn dziewcząt i 12 chłopców, łącznie ok. 80 uczestników.

Dziewczęta podzielono na 3 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Najlepsze zespoły z grup zagrały w finale A o miejsca I-III, a drużyny z drugich miejsc zagrały w finale B o miejsca IV-VI. Pojedynki w grupach były niezwykle wyrównane i zacięte. Do ścisłego finału awansowały 3 zespoły, które rywalizowały pomiędzy sobą o miejsca I-III. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł  zespół UMKS Kęczanin w składzie Alicja Pszczółka, Maria Dźwigoń, Anna Kizner, Fabiana Annoni  pokonując w walce o złoto drużynę z Witkowic (Nikola Domasik, Anna Durańczyk, Kornelia Gawęda) i I zespół SP nr 3 Kęty (Zuzanna Podworska, Julia Kubik, Roksana Buda).

 

W kategorii chłopców wystartowało 12 drużyn, które zagrały w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”. Do finałowej czwórki zakwalifikowały się dwa zespoły z Porabki, SP 1 i 2 Kęty. Po wyrównanej walce zwyciężył zespół z Porąbki w składzie Filip Prochot, Maciej Stanclik, Adrian Procner, Michał Kozieł pokonując w finale drużynę SP 1 Kęty (Antoni Handzlik, Szymon Własiński, Sebastian Piecha). III m po bardzo ładnej grze w turnieju zajęli piątoklasiści SP 2 Kety, trenujący w UMKS Kęczanin (Jakub Smolarek, Tymon Madej, Antoni Haręża).

Dzieci za miejsca I-III w kategorii dziewcząt i chłopców zostały nagrodzone medalami. Po rozegraniu cyklu 3 rund puchary otrzymają szkoły, które w klasyfikacji generalnej zdobędą najwięcej punktów.

Organizatorem rozgrywek Akademii Siatkówki jest Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 w Kętach w składzie : Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Andrzej Dudek. Sędziamiw zawodach były młodziczki z UMKS Kęczanin oraz z Millenium Porąbka.

Kolejny turniej, świąteczny turniej dla tej grupy wiekowej już 11 grudnia, a czwartoklasiści swoje zmagania w grach singlowych rozpoczną 8 i 15 stycznia. Jak zwykle zapraszamy wszystkich rodziców i miłośników siatkówki do aktywnego dopingu dzieci  w naszych rozgrywkach siatkarskich.

Copyright 2011 Ruszyły rozgrywki Kęckiej Akademii Siatkówki 2019. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free