Ruszyły rozgrywki Kęckiej Akademii Siatkówki 2019

28 listopada 2019 r. w sali SP nr 2 w Kętach odbyła się inauguracyjna runda rozgrywek mini siatkówki klas V-VI dziewcząt i chłopców. W turnieju trójek udział wzięły reprezentacje SP nr 1, 2 i 3 w Kętach oraz zespoły z Nowej Wsi, Witkowic, Porąbki. W zawodach wystartowało ogółem 13 drużyn dziewcząt i 12 chłopców, łącznie ok. 80 uczestników.

Dziewczęta podzielono na 3 grupy, gdzie grały systemem ,,każdy z każdym” do 15 pkt. Najlepsze zespoły z grup zagrały w finale A o miejsca I-III, a drużyny z drugich miejsc zagrały w finale B o miejsca IV-VI. Pojedynki w grupach były niezwykle wyrównane i zacięte. Do ścisłego finału awansowały 3 zespoły, które rywalizowały pomiędzy sobą o miejsca I-III. Zwycięstwo w kategorii dziewcząt odniósł  zespół UMKS Kęczanin w składzie Alicja Pszczółka, Maria Dźwigoń, Anna Kizner, Fabiana Annoni  pokonując w walce o złoto drużynę z Witkowic (Nikola Domasik, Anna Durańczyk, Kornelia Gawęda) i I zespół SP nr 3 Kęty (Zuzanna Podworska, Julia Kubik, Roksana Buda).

W kategorii chłopców wystartowało 12 drużyn, które zagrały w dwóch grupach systemem ,,każdy z każdym”. Do finałowej czwórki zakwalifikowały się dwa zespoły z Porabki, SP 1 i 2 Kęty. Po wyrównanej walce zwyciężył zespół z Porąbki w składzie Filip Prochot, Maciej Stanclik, Adrian Procner, Michał Kozieł pokonując w finale drużynę SP 1 Kęty (Antoni Handzlik, Szymon Własiński, Sebastian Piecha). III m po bardzo ładnej grze w turnieju zajęli piątoklasiści SP 2 Kety, trenujący w UMKS Kęczanin (Jakub Smolarek, Tymon Madej, Antoni Haręża).

Dzieci za miejsca I-III w kategorii dziewcząt i chłopców zostały nagrodzone medalami. Po rozegraniu cyklu 3 rund puchary otrzymają szkoły, które w klasyfikacji generalnej zdobędą najwięcej punktów.

Organizatorem rozgrywek Akademii Siatkówki jest Siatkarski Ośrodek Szkolny przy ZSG 2 w Kętach w składzie : Anna Pustelnik, Jacek Drozdowski i Andrzej Dudek. Sędziamiw zawodach były młodziczki z UMKS Kęczanin oraz z Millenium Porąbka.

Kolejny turniej, świąteczny turniej dla tej grupy wiekowej już 11 grudnia, a czwartoklasiści swoje zmagania w grach singlowych rozpoczną 8 i 15 stycznia. Jak zwykle zapraszamy wszystkich rodziców i miłośników siatkówki do aktywnego dopingu dzieci  w naszych rozgrywkach siatkarskich.

Copyright 2011 Ruszyły rozgrywki Kęckiej Akademii Siatkówki 2019. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach