01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

„Mała książka – wielki człowiek.” Ruszyła ogólnopolska kampania dla dzieci.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

Wisława Szymborska

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Monte Cassino bardzo chętnie włączyła się w

ogólnopolską kampanię „Mała książka - wielki człowiek.”

Akcja ta ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Badania pokazują, że osoby które czytają są bardziej pewne siebie, mają większy zasób słownictwa i bardzo dobrze rozwiniętą wyobraźnie twórczą. Nieodłącznym elementem czytania młodszym dzieciom jest obecność rodzica, który buduje w ten sposób pozytywną relacje z dzieckiem.

Tym samym dnia 28 października dzieci klas pierwszych odwiedziła pani z biblioteki szkolnej, która w ciekawy sposób zachęcała uczniów do czytania książek. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że uwielbiają słuchać gdy czytają im rodzice. Chętni z klas pierwszych mieli okazje zaprezentować swoje umiejętności czytelnicze. Powstały nawet książki i komiksy – a uczniów rozpierała duma.

W nagrodę wszystkie dzieci otrzymały wyprawkę zachęcającą do czytania: wyjątkową książkę dostosowaną pod względem formy i treści pt. „Pierwsze czytanki dla…” oraz broszurę informacyjną dla rodziców, która przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju każdego dziecka.

Copyright 2011 „Mała książka – wielki człowiek.” Ruszyła ogólnopolska kampania dla dzieci.. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free