01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Sportowcy z 5 b z wizytą w kęckim muzeum

W piątek 25.X.2019r. w ramach akcji MEN ,,Szkoła pamięta” uczniowie klasy 5 b z SP 2 Kęty odwiedzili kęckie muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego. Muzeum mieści się w zabytkowej kamienicy przy kęckim rynku. W muzeum znajdują się sale: historyczna, artystyczna i mieszczańska oraz etnograficzna W tym lokalnym miejscu pamięci znajduje się ok.4400 eksponatów. Przewodniczka oprowadziła dzieci oraz w sposób bardzo ciekawy i przystępny dla tej grupy wiekowej przedstawiła im historię związaną z naszym miastem. W kęckim muzeum regionalnym gromadzone są eksponaty związane z historią i dawnym życiem codziennym mieszkańców Kęt, militaria, a także dawne elementy warsztatów tkackich i kuśnierskich.

Po interesującym wykładzie klasa przeniosła się do pizzerii Roma, gdzie integrowała się spożywając smaczną pizzę.

Copyright 2011 Sportowcy z 5 b z wizytą w kęckim muzeum. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free