01
01
Budynek Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 2 w Kętach
02
02
Plac zabaw przy budynku szkolnym
03
03
Zajęcia wychowania fizycznego na hali sportowej
04
04
Tablica pamiątkowa gimnazjum

Nowoczesna pracownia językowa w naszej szkole

30 października w naszej szkole miało miejsce uroczyste otwarcie pracowni językowej ufundowanej przez Radę Rodziców przy wsparciu Gminy Kęty. Jest to nowoczesne laboratorium, w którym uczniowie, korzystając z nowoczesnej technologii, zgłębiają tajniki języków obcych.

W pokazowej lekcji języka angielskiego prowadzonej przez panią Annę Maciejczyk wzięli udział uczniowie klasy 8b. Zajęciom przyglądali się zaproszeni goście: burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar wraz z zastępcą Rafałem Ficoniem oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Pracownia wyposażona jest w 24 stanowiska dla uczniów ze słuchawkami i mikrofonami. Nauczyciel kieruje pracą za pomocą wbudowanego do blatu biurka monitora dotykowego. Nowoczesny komputer pełni rolę magnetofonu, odtwarzacza płyt CD, nagrywa materiał cyfrowo, steruje pracą projektora, tablicy interaktywnej oraz dystrybucją sygnału audio.

 

Prowadzący zajęcia ma możliwość łączenia uczniów w pary lub grupy, które podczas wykonywania ćwiczeń konwersacyjnych nie przeszkadzają sobie wzajemnie. Nauczyciel w każdej chwili może kontrolować wymowę poszczególnych uczniów i komunikować się z nimi z każdego miejsca w sali dzięki systemowi bezprzewodowemu.

Specjalnie zaprojektowane meble zapewniają komfortowe warunki pracy dla uczniów. Ich ustawienie daje możliwość prowadzenia rozmów z utrzymaniem kontaktu wzrokowego z rówieśnikami oraz nauczycielem. Stylu naszej nowej pracowni dodaje także duża tapeta przedstawiająca piękną, barwną grafikę Londynu. W najbliższym czasie do wyposażenia sali językowej zostanie dołączona szafa na pomoce dydaktyczne.

Powstanie pracowni było możliwe dzięki pracy dużej grupy rodziców, zaangażowaniu uczniów i nauczycieli. Koszt inwestycji to blisko 32,5 tysiąca złotych. Został on pokryty ze środków Rady Rodziców, natomiast z budżetu Gminy Kęty zakupiono krzesła do sali.

Nauka w nowoczesnej pracowni – jak podkreślają uczniowie – jest bardzo przyjemna i atrakcyjna, wspomaga koncentrację i aktywność.

 

Copyright 2011 Nowoczesna pracownia językowa w naszej szkole. Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Kętach
Joomla Templates by Wordpress themes free